Перебування НДУ Тищенка О.І. 26.05.12р. у селі Віта-Поштова Києво-Святошинського району Київської області

Цю поїздку було сплановано заздалегідь на суботу, коли можна зустрітися і поспілкуватися з найбільшою кількістю селян та мешканців цієї місцевості.

Зацікавленість НДУ Тищенка О.І. у такій зустрічі викликали вибухонебезпечні конфліктні події, що відбуваються у цьому селі стосовно розграбування і дерибану його власності за участю сільського голови та депутатського корпусу сільради.

Нажаль ініціаторам зустрічі, з числа мешканців села, не вдалося залучити до зустрічі з НДУ Тищенком О.І. та іншими представниками «ВО «Батьківщина» (НДУ Бондарєвим К.А.; першим заступником голови Київської обласної партійної організації Соловйовою Ю.О.; головою Києво-Святошинської районної партійної організації Бігун Т.М., її заступником Бебешко О.О.) достатню кількість мешканців чи то в наслідок запізнього анонсування такої зустрічі, чи то внаслідок заляканості місцевою владою, чи то внаслідок байдужості до власної долі. На зустріч з’явилося трохи більше 20 чоловік, серед них декілька з сусідніх сіл.

Зважаючи на попередню інформацію про те, що у цьому селі вже декілька років поспіль не відбувалося жодної зустрічі мешканців з народними депутатами України будь-якої політичної сили, а партійні осередки на місцях не виявляють жодної активності, НДУ Тищенко О.І. прибув з особистою пересувною громадською приймальнею.

Разом із тим, зустріч було проведено, в ході якої функціонувала пересувна громадська приймальня НДУ Тищенка О.І.

У своєму виступі перед зібранням НДУ Тищенко О.І. наголосив на наступному:

1. Візит пов’язано зі зверненням до НДУ Тищенко О.І. мешканців села Віта-Поштова зі скаргою на протизаконні дії сільського голови і депутатського корпусу сільської ради, внаслідок яких ресурси села розграбовано можновладцями і олігархами, а корінне населення, хто працював на цій землі десятками років, не можуть отримати належні їм паї начебто за браком вільних земель.

Прийдами і чужинцями, що у такий спосіб захопили село, нищиться його інфраструктура, екологія тощо.

Зважаючи на наявність великого обсягу документальних матеріалів, що свідчать про намагання селян вирішити проблеми у юридичному порядку та той факт, що ними зроблене все від них залежне, мною було підготовлено і Головою ВРУ Литвиним В.М. оголошено депутатський запит по конкретних проблемах села Віта-Поштова до Генерального прокурора та аналогічному змісту депутатське звернення до Президента України. Поки що конкретних реагувань отримано не багато і всі вони поки що проміжні – про надання доручень на місця щодо перевірок, однак позитивним є те, що ці мої депутатські реагування підштовхнули певні дії влади і судових органів, які було призупинено декілька років тому. В тому числі відбулися і судові засідання з багатьох питань.

Разом із тим, рішення судів, що відбулися, на мою думку, прийнято не на користь держави або громади села.

Саме це викликає занепокоєння і потребує поспілкуватися безпосередньо із селянами. Може їх влаштовує такий перебіг подій? Якщо ні, то нам разом необхідно відпрацювати подальші кроки відновлення справедливості.

2. Напередодні цієї зустрічі село відвідав кореспондент газети «Київщина – моя Батьківщина», який взяв інтерв’ю у деяких селян з активною громадянською позицією. З висловлених ними думок випливає, що більшість мешканців села прагне переобрання сільського голови (чинний знаходиться під слідством, він заарештований) та депутатів сільради.

Якщо це дійсно думка більшості, то виникає питання: «А чи готова громада для здійснення якісних змін у сільській раді?»

Адже для цього як мінімум потрібно:

-                        згуртуватись усім селом навколо цієї ідеї і бути активними у пошуку активних рішень;

-                        бути приналежними до якоїсь політичної партії, бо самовисуванців партія влади не пропустить і вийде теж саме, а цілісне партійне висування може бути реалізоване тільки потужною політичною силою. Хто не може чи не бажає вступити у будь-яку партію, має бути прихильником тієї чи іншої політичної сили, бо управління, в тому числі і місцеве – це політика. У крайньому випадку потрібно об’єднуватися у громадські організації, що будуть співпрацювати з політичними партіями і цілеспрямовано діяти.

-                        Вже сьогодні треба мати кандидатури майбутніх управлінців, бо як свідчить практика, спонтанно, без ретельної підготовки, нічого корисного не виходить. Влада достається випадковим, не перевіреним людям, які після легитимізації своїх повноважень, одразу забувають, хто їм надав цю довіру і до кого він у першу чергу має прислухатися під час прийняття рішень, а у гіршому випадку самі долучаються до стаї грабіжників і корупціонерів.

Сьогодні нічого цього немає, а активність селян, як бачимо, мінімальна, тому ставити радикальні питання, на мій погляд, зарано.

Разом із тим, треба зупинити безлад і неповагу до Закону, в чому у подальшому, як і зараз, і я, як НДУ і наша партійна організація «ВО «Батьківщина» будуть надавати Вам посильну допомогу.

Ані Верховна Рада України, ані Уряд чи інший державний орган не в змозі за вас вирішити ваші проблеми.

Місцеве самоврядування - це та інстанція управління, за яку боролися багато років, і якщо зараз вдалося отримати право вільного вибору місцевої влади, то треба на практиці оволодівати цим інструментом управління.

Після виступу було багато запитань конкретного і загального порядку та відбувся особистий прийом  громадян.

 

Біографія

Статистика